Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  GaleriGaleri  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

MSN Adabı

4 posters
YazarMesaj
vasko
Moderator
Moderator
vasko

Erkek

MSN Adabı Empty
MesajKonu: MSN Adabı   MSN Adabı Icon_minitimePerş. Nis. 26, 2007 8:40 am

MSN ADABI

MSN Adabı Msn

1. Titreşim: Konuşmadan önce titretmek, konuşmanın herhangi bir yerinde gereksiz titretmek, denemek için titretmek çok yanlıştır ve aptalcadır.

2. Sesli görüşme: Sesli görüşme olayını maksadının dışına çıkarak, ses denemeleri, şarkı söylemek ya da böğürmek gibi şeyler yanlıştır.

3. Similey: Zıplayan “ok” yazıları, el sallayan aptal kız karakteri, hareket eden göz, renkleri değişen “slm” yazıları gibi okunabilirliği etkilenen, standart simileylerin dışında simileyler kullanmak ve bunlardan hoşlanmak aynı şekilde yanlıştır, tiksinti vericidir ve bunları yapanların zekasından şüphe edilmelidir.

4. Avatar: “Ne bakıyon lan” yazısı gibi, “Beni google da arasan bulamazsın” gibi, “Şahsın karizmatik pozları yüzünden birçok kişi kalp krizi geçirdiğinden resim koyması yasaklanmıştır” gibi sevimsiz, bir o kadar da çocukça avatarlar kullanmak denyoluktur, embesilliktir, yanlıştır.

5. Görünen isim (görüntü adı): Genel görünen ileti bölümüne “Haydar, olm bittin sen” gibi, “Bugün Bakırköy’ün altını üstüne geçirdik, değil mi? Elif, Ayşe, Hande” gibi kimseyi ilgilendirmeyen iletiler yazmak densizlik; Live Plus’ın görüntü adını bold ve renkli yapma özelliğini kullanarak (plus kullanmayanları dikkate almadan) şekil yapmaya çalışmak acemiliktir.

Ayrıca görünen isimde similey kullanmak gereksiz, anlamsız karakterlerle yazmak gayet anlamsızdır, yapılmamalıdır.

6. Yazı: Cümleyi tamamlamaksızın kelime kelime yazmayı alışkanlık haline getirmek, yazı rengini devamlı değiştirmek dengesizliktir. Ayrıca selam vermeden konuşmaya başlamak ayıptır.
parantezicihayatlar
Moderator
Moderator
parantezicihayatlar

Erkek

MSN Adabı Empty
MesajKonu: Geri: MSN Adabı   MSN Adabı Icon_minitimePerş. Nis. 26, 2007 10:46 am

böyle ufak tefek ayrıntılar ile insanları ''embesil-denyo'' gibi isimlerle damgalamak nedir peki?

ha! tüm bunları ben de sevmiyorum o ayrı...
http://www.parantezicihayatlar.com
vasko
Moderator
Moderator
vasko

Erkek

MSN Adabı Empty
MesajKonu: Geri: MSN Adabı   MSN Adabı Icon_minitimePerş. Nis. 26, 2007 11:57 am

2, 4, 5 ve 6nın çoğuna katılıyorum.
Çoğu zaman bu küçücük ayrıntılarla karşı tarafın ne halt olduğunu yada kaç yaşlarında olduğunu az çok anlayabilirsin.
Bu alıntı biraz kaba olmuş ama amaç paylaşım işte...
parantezicihayatlar
Moderator
Moderator
parantezicihayatlar

Erkek

MSN Adabı Empty
MesajKonu: Geri: MSN Adabı   MSN Adabı Icon_minitimePerş. Nis. 26, 2007 6:46 pm

Yahu canımsın... kardeşimsin... ama nedir bu yanlışta diretme ısrarı... Nedir bu hatasını kabul etmeme ısrarı... Hatayı düzeltmek yerine haklı çıkma çabası... alıntı yaparkende biraz dikkat etmek lazım değil mi? Limana yakışıyor mu böyle '' MSN GİBİ BASİT MATERYALLERLE İNSANLARI DENYO-EMBESİL gibi sınıflandırmak... '' Böyle üçüncü sınıf geyik sitelerinde dönen muhabbetler yakışıyor mu?

MSN işte.. Bildiğin msn... Yazarsın, muhabbet edersin falan o yani... Oraya bakarak kimsenin kişiliği hakkında böyle ağır ithamlarda bulunamazsın... Bir avatara bakarak bir insan hakkında ne kadar yargıda bulunabilirsin... Ya da kimi bu konular üzerinden böyle yargılayabilirsin ki?

Neyse bu muhabbet uzar gider... Ben de fikrimi söyledim işte hepsi bu.. Böyle farz et... Vallahi ben hiçbir insanı avatarına bakarak yargılayamam... Kimsenin smileyine göre dostluk kurmam... Kimseyi de msn de alt alta yazıyor diye ağır ithamlarla damgalamam... Bence bu alıntıyı nereden yaptıysan cıvıtmışlar... Saçmalamışlar... Mizah yapalım derken uçmuşlar... Kendilerini kaybetmişler... Millete denyo derken kendileri denyo durumuna düşmüşler affedersin...
http://www.parantezicihayatlar.com
hayal_et
Moderator
Moderator
hayal_et

Kadın

MSN Adabı Empty
MesajKonu: Geri: MSN Adabı   MSN Adabı Icon_minitimeCuma Nis. 27, 2007 8:30 am

adabtan bahsederken ( halt ) etmek kelimesini kullanmak ne kadar doğru ??????
http://www.antoloji.com/sibel_oruc
LiMaN
Administrator
Administrator
LiMaN

MSN Adabı Empty
MesajKonu: Geri: MSN Adabı   MSN Adabı Icon_minitimeCuma Nis. 27, 2007 7:05 pm

Very Happy
https://liman.yetkin-forum.com
vasko
Moderator
Moderator
vasko

Erkek

MSN Adabı Empty
MesajKonu: Geri: MSN Adabı   MSN Adabı Icon_minitimeC.tesi Nis. 28, 2007 6:54 am

Yahu haklısınız Liman için gereksiz bir konu oldu bu. Diğer forumlarla karıştırdım sanırım. Hani geyik olur diğe düşündüm...

Ama bu okadar saçma bir yazı değil; Çoğu msn hastası netten biriyle tanışıcağı zaman bu özelliklerden birkaçına dikkat eder. Ama asla bu küçük ayrıntılarla birine embesil denyo aptal gibi ismler yakıştırılamaz, bu alıntıyı yazanın kusurudur.

Neyse dediğim gibi gereksiz bir konu oldu.
En iyisi biz bunu Kaldırılan Konular'a taşıyalım. Yada siz eleştirmeye devam edin...

MSN Adabı
1 sayfadaki 1 sayfası