Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  GaleriGaleri  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

SİZ VE PARA

3 posters
YazarMesaj
poemy
Moderator
Moderator
poemy

SİZ VE PARA Empty
MesajKonu: SİZ VE PARA   SİZ VE PARA Icon_minitimePtsi Nis. 09, 2007 8:52 pm

Yırtınıp duruyoruz yokluğumuzda. Nedenlerini düşündüğümüz zaman verdiğimiz kavgalarımızın nasıl boş, nasıl amaçsız, nasıl ben dolu.

Yaşama kaygısından öte gitmiyor aldığımız nefesin değeri.

Hırslarımıza yenik düşüp, daha bi ben oluyoruz her geçen dakika. Hanginiz hayır diyebiirdi ultra lüks bir hayata yada hanginiz reddedebilirdi.

Gözlerinizi bir an için kapatın. Cebinizde milyon dolar para olduğunu varsayın. Kendini güçlü hissetmeyen kaç kişi var içimizde.

Nasıl zavallıyız ve nasıl yokuz aslında.

Çoğumuz ben duygusunu tatminde harcardı bu parayı. Gene bir çoğumuzda hem ihtiyaçlarımız, hemde hayırlı işlerde kullanırdı değilmi?

Peki içimizden kim, yahu kardeşim nerden geldi bu milyon dolar? diye sorardı.

Diyelimki piyangodan gelsin.

Yada mısırdaki halanızdan miras kalsın.

milyon dolarlık salaklar,

milyon dolarlık asalaklar,

milyon dolarlık ben'ler.

Sizden borç isteyen birine veremediğiniz bir parayı hiç o borcu isteyene borçlanmışsınız gibi hissetinizmi?

Evet mi cevabınz.

O halde insansınız . değilse suret-i insansınız.
LiMaN
Administrator
Administrator
LiMaN

SİZ VE PARA Empty
MesajKonu: Geri: SİZ VE PARA   SİZ VE PARA Icon_minitimeSalı Nis. 10, 2007 10:20 am

Felsefeye para karıştırmayalım.. Hoooppp Very Happy American ninja, American Felsefe, American barış.... vs. vs. Güç sadece onlarda para 17 Ağustos depreminde verdi Sevgili halkımız bu söylemlere Cevabı (arada ufak tefek fireler oldu... Soysuzluklar yanii ) Ama nasıl da tek vücut oldu koca Türkiye..

Çıkan sonuç : Daha içimizde bişeyler var be... Karamsar olmayalım

DAHA İNSANIZ
https://liman.yetkin-forum.com
staiakos
sarı
sarı
staiakos

SİZ VE PARA Empty
MesajKonu: Geri: SİZ VE PARA   SİZ VE PARA Icon_minitimeÇarş. Ocak 23, 2008 8:54 pm

Sizden borç isteyen birine veremediğiniz bir parayı hiç o borcu isteyene borçlanmışsınız gibi hissetinizmi?

Evet mi cevabınz.

O halde insansınız . değilse suret-i insansınız.

bu cumlere bayıldım ıste sanırım cogumuz suret-i ınsanız :S

SİZ VE PARA
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» hediye ve para kazandiran bir site