Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  GaleriGaleri  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Bizde Olmaz Diyenlere...

+2
LiMaN
astralcat
6 posters
YazarMesaj
astralcat
Moderator
Moderator
astralcat

Kadın

Bizde Olmaz Diyenlere... Empty
MesajKonu: Bizde Olmaz Diyenlere...   Bizde Olmaz Diyenlere... Icon_minitimeÇarş. Şub. 28, 2007 5:09 pm

NAZİLER onu götürmeye geldiklerinde, kilisedeki papaz o ünlü sözünü söylemişti:

Önce Yahudileri götürdüler, sesimi çıkarmadım,
arkasından aydınları götürdüler, sesimi çıkarmadım
sonra muhalefeti götürdüler, sesimi çıkarmadım
peşinden Çingeneleri götürdüler, sesimi çıkarmadım,
peş peşe demokratları, sosyalistleri, liberalleri götürdüler.... sesimi çıkarmadım,
En sonunda beni götürmeye geldiklerinde ses çıkartacak kimse kalmamıştı...''

Göreceksiniz bir gün ses çıkartacak kimse kalmayacak. Bunlar önce cumhuriyetimizin en temel kavramı ''laik devlet''i alıp attılar. Kimse ses çıkartmadı. Kurumlar, ilkeler bir bir götürüldü. Devleti ayakta tutan, ömrünü çürütmüş, deneyimli, kir-pas içinde bile namuslu kalmayı başarmış, suçsuz-günahsız, ama sessiz kadroları çeşitli tehditlerle temizlediler.

Peşinden; MGK silindi...

Özel af yasaları ile yargıçlar yetkisizleştirildi.Medyada işlerine gelmeyen programlar, yorumcular, yayınlar bir bir susturuldu. Kimseden ses-seda gelmedi.

Şimdi YÖK'ü götürüyorlar. Hepimiz biliyoruz ki; Cumhurbaşkanı'nın yetkilerini kısmaktan, TRT'ye kadar kalan tüm kurumlar için kapıdalar.

Yakında sıra şimdi sessiz kalanlara gelecek.

Sendikalar...

TÜSİAD...

Demokratlar...

Laik toplum dernekleri...

Tüm bunlar kaçınılmazdır. Çünkü tüm bunların yerine koyacakları kendi kadroları, kurumları ve kavramları var.

Sermayeleri... işadamları.... sendikaları.... medyaları...Örgütleri... İlkeleri...

Bir karşı devrimdir bu. Birçok yanıltma yöntemi kullanıyorlar, sırada olanların sesleri çıkmasın diye.

Ve kimse sesini çıkartmıyor. Bana dokunmayan yılan bin yaşasın diye...
Tam tersine destek var. Ama biri onları da götürmeye geldiklerinde...
Ses çıkartacak kimse kalmamış olacak...

Dilerseniz son olarak şunu bir kere daha hatırlayalım.

İran'da Şah bize gelmez demişti.

"Bizde olmaz" diyenlere ithaf olunur ..."

Bizde Olmaz Diyenlere... Iran1_10
İran'ı n 1975 Hükümeti (Hoveyda)

Bizde Olmaz Diyenlere... Iran2_10
İran'ın 2005 Hükümeti (Ahmadinejad)
http://my.opera.com/astralcat/blog/
LiMaN
Administrator
Administrator
LiMaN

MesajKonu: Geri: Bizde Olmaz Diyenlere...   Bizde Olmaz Diyenlere... Icon_minitimeCuma Mart 02, 2007 12:35 pm

valla gidişat iyi değil gibi Sad
https://liman.yetkin-forum.com
gezgin
göşkuşağı (onursal üye)
göşkuşağı (onursal üye)
gezgin

MesajKonu: Geri: Bizde Olmaz Diyenlere...   Bizde Olmaz Diyenlere... Icon_minitimePaz Haz. 10, 2007 5:17 pm

Direkden dönecez arkadaşlar. Tatile değil sandığaaaaaaaaaa cheers
cansuyu
sarı
sarı
cansuyu

MesajKonu: Geri: Bizde Olmaz Diyenlere...   Bizde Olmaz Diyenlere... Icon_minitimePaz Haz. 10, 2007 6:16 pm

şimdi seçimler yapılacak,yıllardır bu ülkeyi yönete(me)nler yine başa gelecekler.yani yine eski tas eski hamam olcak.
bana kalırsa bu ülkenin kendisini anlayan -kendisi hiç ses çıkarmasa da- bir lidere ihtiyacı var.gelgelelim mevcut siyası partilerin içinde böyle biri çıkar mı? çıkarılır mı?
diğer bi konu halk kendinden birine,onu özümseyen ve yönetecek biri için elinden gelenin ne kadarını yapıyor? bana kalırsa halkısız bu konuda oldukça keçinceli...en son cumhuriyem mitinklerinde bi araya gelebilmeleri ses çıkarabilmeleri iyiye işaret ama illaki yumurtanın kaoıya dayanması gerekiyor sanki.
yani gidişat bölese bizim düze çıkabilmemiz için ülkeyi kalkındıracak kişi ya da kişilern ortaya çıkabilmesi için halkı yeter arkık diyececi bi olaya gerek var.ne kötü ama böle ve korkarım ki(bi yandanda sevinsek mi) böle bi olay 2-3 yıl içerisende bir ekonamik kriz olarak patlak verecek.ne yakız değil mi?!..
rose
Moderator
Moderator
rose

MesajKonu: Geri: Bizde Olmaz Diyenlere...   Bizde Olmaz Diyenlere... Icon_minitimeSalı Haz. 12, 2007 9:09 am

22 temmuzda göreceğiz neler olacak.
kafir imam
gri
gri
kafir imam

MesajKonu: Geri: Bizde Olmaz Diyenlere...   Bizde Olmaz Diyenlere... Icon_minitimeSalı Haz. 12, 2007 6:26 pm

22 temmuzda göreceksek sonrasında yapalım.
bu ülkede siyasetin bu kadar kirli olmasının tek sebebi işbilir siyasetçiler değil elbetteki.bizimde boşvermişliğimiz bunda etkili.bizde bundan sonra en azından oy verdiğimiz siyasi oluşumlara katılarak onları yönlendirebiliriz.
yoksa böle seyrederek bi yere varamayız

Bizde Olmaz Diyenlere...
1 sayfadaki 1 sayfası