Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  GaleriGaleri  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

KISA FELSEFE ÖYKÜLERİ YA DA YAŞAMA DAİR ÇIKMAZ SOKAKLAR

2 posters
YazarMesaj
elif bengü
Moderator
Moderator
elif bengü

Kadın

KISA FELSEFE ÖYKÜLERİ YA DA YAŞAMA DAİR ÇIKMAZ SOKAKLAR Empty
MesajKonu: KISA FELSEFE ÖYKÜLERİ YA DA YAŞAMA DAİR ÇIKMAZ SOKAKLAR   KISA FELSEFE ÖYKÜLERİ YA DA YAŞAMA DAİR ÇIKMAZ SOKAKLAR Icon_minitimeÇarş. Ocak 24, 2007 6:56 pm

Arkadaşlar, bu bölümü okuduğumuz kitaplardan, seyrettiğimiz filmlerden hatta yaşamın içinde karşılaştığımız cümlelerden örneklere açtım. İlk örnek benden gelsin:

ŞATO

SONUNDA büyük bir şatoya vardı; alnaçına şu sözler kazınmıştı: BEN KİMSEYE AİT DEĞİLİM VE HERKESE AİTİM. GİRMEDEN ÖNCE BURADAYDIN, AYRILDIĞINDA DA BURADA KALACAKSIN.

Diderot, Kaderci Jacques'tan (1773)
(Olağanüstü Masallar / Jorge Luis BORGES-Adolfo Bioy CASARES)
enverbehim
gri
gri

Erkek

MesajKonu: Geri: KISA FELSEFE ÖYKÜLERİ YA DA YAŞAMA DAİR ÇIKMAZ SOKAKLAR   KISA FELSEFE ÖYKÜLERİ YA DA YAŞAMA DAİR ÇIKMAZ SOKAKLAR Icon_minitimeSalı Ocak 30, 2007 9:23 am

"Ve adamın yüzüne baktım. Adamın yüzü korku doluydu. Ve hemen başını kaldırdı ve kayanın üstünde durup dinledi. Ama o engin, sınırsız çölde hiç ses yoktu ve kayanın üzerinde SESSİZLİK yazıyordu. Ve adam titredi ve başını çevirdi ve kaçıp uzaklara gitti, ve onu bir daha görmedim."

Edgar Allan Poe / Sessizlik Bir Masal (Siope) / 1839
http://enverbehim.blogspot.com
elif bengü
Moderator
Moderator
elif bengü

Kadın

MesajKonu: marcel archard   KISA FELSEFE ÖYKÜLERİ YA DA YAŞAMA DAİR ÇIKMAZ SOKAKLAR Icon_minitimeÇarş. Şub. 07, 2007 10:32 am

Marcel Archard demiş ki;

"DEVE SÜRREALİST BİR ATTIR!"

Yani?

"AT REALİST BİR DEVEDİR!"

İlhan Selçuk

KISA FELSEFE ÖYKÜLERİ YA DA YAŞAMA DAİR ÇIKMAZ SOKAKLAR
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Felsefe nedir?
» Felsefe Forumu