Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  GaleriGaleri  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

En son izlediğiniz tiyatro oyunu??

+3
mechulöğrencianıtı
TurquoiseWolf
I give up
7 posters
YazarMesaj
I give up
sarı
sarı
I give up

Kadın

En son izlediğiniz tiyatro oyunu?? Empty
MesajKonu: En son izlediğiniz tiyatro oyunu??   En son izlediğiniz tiyatro oyunu?? Icon_minitimePaz Ocak 21, 2007 9:12 pm

muğla üniversitesi tiyatro topluluğu medea
ankara ekin tiyatrosu vatan kurtaran şaban
muğlaya amatör tiyatroların dışında hiç oyun gelmiyor bizde geldikçe gitmeye çalışıyoruz kınamayın:)
TurquoiseWolf
Moderator
Moderator
TurquoiseWolf

Kadın

MesajKonu: Geri: En son izlediğiniz tiyatro oyunu??   En son izlediğiniz tiyatro oyunu?? Icon_minitimeÇarş. Ocak 24, 2007 11:43 am

...Geçen sezon Atları da Vururlar adlı oyuna gittim.Gerçekten güzel bir oyundu...Smile
mechulöğrencianıtı
gri
gri

MesajKonu: Geri: En son izlediğiniz tiyatro oyunu??   En son izlediğiniz tiyatro oyunu?? Icon_minitimeSalı Mart 13, 2007 2:55 pm

Kiralık Konak..

Ortaoyuncular Sahnesi..8/10

Ferhan Şensoy
Rasim Öztekin
Özgü Namal
Ali Çatalbaş
Okan Bayülgen

aklıma gelen,isimler..Gayet başarılı bir oyundu..Devm etmekte..Fiyatlar,normal..Tavsiye edebilirim..
yeşil
Moderator
Moderator
yeşil

Kadın

MesajKonu: Geri: En son izlediğiniz tiyatro oyunu??   En son izlediğiniz tiyatro oyunu?? Icon_minitimeÇarş. Nis. 04, 2007 11:28 am

Jeanne d'Arc'ın Öteki Ölümü,yazarı Stefan Tsanev,oyun atölyesinde sanırım hala oynamakta,şiddetle tavsiye ediyorum,oyuncular;haluk bilginer,esra kızıldoğan uygur ve emre karayel.geçen sezon izledim bu sezonda,yetmedi kitabını okudum,gerçekten bayıldım,özellikle esra kızıldoğanın oyunculuğu beni çok etkiledi,haluk bilginer zaten bir harikaydı,emre karayel daha az ön planda olmasına rağmen çok iyidi.hem çok güldürüp hemde insanın içini parçalayan bir oyun.
oğuzhan
gri
gri
oğuzhan

MesajKonu: Geri: En son izlediğiniz tiyatro oyunu??   En son izlediğiniz tiyatro oyunu?? Icon_minitimeSalı Nis. 10, 2007 11:44 am

ferhan şensoyun fername adlı oyununu izlemiştim ve en son cumartesi günü çorlu belediye oyuncularının tarla kuşuydu julıet adlı oyununu ikinci kes izledim oyun ikinci gösteriminde vasattı en azından ilk oyunda konu anlaşılmıyoodu şimdi ise hiç birşey anlaşılmadı
wertsay
mor
mor
wertsay

MesajKonu: Geri: En son izlediğiniz tiyatro oyunu??   En son izlediğiniz tiyatro oyunu?? Icon_minitimeÇarş. Mayıs 30, 2007 4:48 am

En son izlediğiniz tiyatro oyunu?? Kadifebak4

Bakırköy Belediye Tiyatrosu

Paul ZINDEL
KADİFE ÇİÇEKLERİ

Yönetmen: Kadriye KENTER
Çeviren: Nüvit ÖZDOĞRU
Oynayanlar:
Tillie Yonca Cevher Yenel
Beatrice Cihan Bıkmaz
Ruth Nazan Koçak
Cici Hala Cihan İnan Bekar
Janice Vickery Gülru Pekdemir

Kadın hareketlerinin başladığı yıllarda yazılan "Kadife Çiçekleri" birbirinden farklı dört kadının hayata tutunma serüvenini anlatan bir kadın oyunu. Amerikalı yazar Paul Zindel, 1971 yılında Pulitzer Ödülü kazanan ve yazıldığı günden bu yana dünyanın dört bir yanında sayısız kez oynanan oyununda, kendi ailesinden ve çocukluğundan ilham almış. Yoksulluk ve çıkışsızlık içindeki yaşamlarına inat çiçek açmaya çabalayan kadınların hikâyelerinin sergilendiği oyun, 1972 yılında Hollywood'da filme uyarlanmış.
nightnight
Moderator
Moderator
nightnight

Erkek

MesajKonu: Geri: En son izlediğiniz tiyatro oyunu??   En son izlediğiniz tiyatro oyunu?? Icon_minitimeÇarş. Mayıs 30, 2007 5:56 am

T E R S İ N E D Ü N Y A
BAKIRKÖY BELEDİYE TİYATROLARI

YAZAN: ORHAN KEMAL

YÖNETEN: TURGAY KANTÜRK

UYARLAYAN: MUSTAFA GÜLTEKİN

MÜZİK: TOLGA ÇEBİ

DEKOR: AYÇIN TAR

KOSTÜM: GÖNÜL SİPAHİOĞLU

IŞIK: MURAT İPEK

KOREOGRAFİ: PINAR ATAER

ŞARKI SÖZLERİ: TURGAY KANTÜRK-EMRAH EREN

YARDIMCI YÖNETMEN: EMRAH EREN

PERKÜSYON UYGULAMA: TOLGA ÜNALAN

TONMAISTER: BORA NAKİPOĞLU

DEKOR REALİZASYON: ÖZÜDOĞRU CİCİ

REJİ ASİSTANLARI: GÜLCE UĞURLU, DOĞACAN TAŞPINAR, FÜRUZAN AYDIN

ROL DAĞILIMI

BİTİRİM LEYLA: GÜL ONAT

SÜLEYMAN: LEVENT TÜLEK

SARI LEMAN: NURHAYAT ATASOY

MUHASEBECİ HAYRİYE: DİDEM G.AYDIN

PALABIYIK HASAN: MERT ASUTAY

BEKÇİ LEMAN-PATRON: ÖZDEN ÇİFTÇİ(DT’nın izniyle)

BEKÇİ FETHİYE- BAŞGARDİYAN: ZEYNO ERACAR

KOMİSER AYTEN-NİGAR: GÜLCE UĞURLU

BAKKAL NURİYE: GÜNEŞ K.EREN

CEMAL: ALİCAN YÜCESOY

İBO: ALİ RIZA KUBİLAY

BABA: MUHSİN KURTARAN

FİLİZ: TUĞÇE KILTAÇ

KES AYŞE-BEKÇİ ZALHA: FÜRUZAN AYDIN

BİÇ AYŞE: YELDA BASKIN

BEKÇİ I-SAPIK FERİDE: ESRA PAMUKÇU

BEKÇİ II: G. ZEYNEP GÖNÜLŞEN

GARDİYAN: ŞİRİN Ç.TAŞPINAR

ÇAYCI NURAN: GÜLRU PEKDEMİR

UVERTÜR MUZAFFER: ÖNDER BULUT

SARHOŞ GARSON :DOĞACAN TAŞPINAR

SÜNEPE TAHSİN :MEHMET RIZA LEKİ

BAMYA ZEKERİYA :TUGAY MERCAN

GENÇ ADAM: MUHAMMET ÇAKIR

MAHALLELİ/MAHKUMLAR/İŞÇİLER/SERMAYELER:

FÜRUZAN AYDIN,YELDA BASKIN,ÖNDER BULUT,MUHAMMET ÇAKIR ,GÖRKEM ZEYNEP GÖNÜLŞEN,

TUĞÇE KILTAÇ,ALİ RIZA KUBİLAY,MUHSİN KURTARAN,MEHMET RIZA LEKİ,TUGAY MERCAN,

ESRA PAMUKÇU, GÜLRU PEKDEMİR, DOĞACAN TAŞPINAR,ŞİRİN ÇAĞLAR TAŞPINAR, ALİCAN YÜCESOY

Orhan Kemal’in romanından Mustafa Gültekin’in oyunlaştırdığı metin Turgay Kantürk’ün rejisiyle müzikli, danslı eğlencesi bol bir taşlamaya dönüşüyor. Oyunda erkek ve kadın rollerinin yer değiştirdiği bir dünyada sınıf atlamak için zengin eş arayan erkekler, kısa yoldan üçkağıtçılıkla para kazanmaya çalışan serseri kadınlar gösteriliyor. Bir kenar mahallede geçen oyun toplumdaki kadın ve erkek rollerini mizahi bir üslupla tartışmaya açarken toplumsal yapıdaki çarpıklıkları da gerçekçi bir biçimde gözler önüne seriyor.

Bitirim Leyla tüm mahallenin yaka silktiği ele avuca sığmaz bir serseridir. Kazara karıştığı bir kavgadan sıyrılıp eve geldiği bir gece her gece olduğu gibi naralar atarak komşuları ayağa kaldırır. Ancak bu kez diğer seferlerde olduğu kadar şanslı değildir. Mahallenin bekçisine hakaretten hapishaneye atılır. Bitirim içerdeyken en büyük korkusu namuslu ev erkeği olan kocası ve yakışıklı oğlunun çapkın kadınların tuzağına düşmesidir. Korktuğu başına gelir. Hapishaneden çıkınca mahallesine geri döner ancak hiçbir şey bıraktığı gibi değildir.

BU SEZON KAPALI GİŞE OYNAYAN TERSİNE DÜNYA ADLI OYUNU ÖNÜMÜZDEKİ SEZON HERKESE TAVSİYE EDİYORUM

En son izlediğiniz tiyatro oyunu?? Dsc_0010
http://www.nihatkemankasli.com

En son izlediğiniz tiyatro oyunu??
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Erzurum tiyatro festivali
» tiyatro severlere