AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  TakvimTakvim  GaleriGaleri  SSSSSS  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Üye ListesiÜye Listesi  Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları  Giriş yap  

Paylaş | 
 

 "İŞTE MUTLULUĞUN FOTOĞRAFI" FOTOĞRAF YARIŞMASI

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
elif bengü
Moderator
Moderator
avatar

Kadın
Mesaj Sayısı : 25
Yaş : 52
Kayıt tarihi : 22/12/06

MesajKonu: "İŞTE MUTLULUĞUN FOTOĞRAFI" FOTOĞRAF YARIŞMASI   Salı Ocak 16, 2007 8:28 am

Fotoğraf sanatçısına…

Happy Kids'in 15. Kuruluş Yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde, “İŞTE MUTLULUĞUN FOTOĞRAFI” isimli fotoğraf yarışması düzenlenmiştir. 14 yıldır "Daha başarılı, mutlu ve özgüvene sahip bireyler için çabalıyoruz" Bizimle ilgili bilgileri web sayfamızdan görebilirsiniz.

Bu yarışma para ödüllü bir yarışma değildir. Sanatçının emeği parayla ölçülemez, onun sezgisine, fark yaratan bakış açısına, diğerlerinden ayırdedilen farketme yetisine nasıl paha biçilebilirki!

Evet bir yarışma düzenledik, sizlerden de eserler bekliyoruz. Yetiştirme yurtlarında kimsesiz çocuklarla, tutukevlerinde 14-18 yaş arasındaki çocuklarla, engelli anne babalarıyla, yaşlılarla yaptığımız çalışmalarda önce parayı, oralarda hizmet sunuyor olmanın sosyal sorumluluğumuz olduğunu düşündük. On dört yıldır isteseydik çok para kazanabilirdik belki, kazanamadığımız için de ayıplayanlar, kınayanlar oldu... Gelip geçici değerlerin peşinde olmadık ve kalıcı olmayı seçtik. Üretmeyi, paylaşmayı, her daim öğrenci olmayı... Evet bir yarışma açıyoruz, belki ödül olarak ne vereceğimize bakıp değerlendireceksiniz. Para ödülü vermeyeceğiz, veremeyeceğiz. Yüreğimizi açtığımız onbinlere yeni onbinler eklemek için sizin de katkınıza gereksinim duyuyoruz. Sizden aldığımız güçle daha da hızlı koşarak yaşama sevinci dağıtmaya devam edeceğiz. Her bir sanatçının çalışması bir çocuğun yüzünde bir gülücük, sınava hazırlanan gençte umut, iş arayanda yeni bir heyecan dalgası, gereksinim duyan herkeste güdüleyici bir etki yaratacak.

Biliyoruz diğer yarışmalar daha cazip gelecek belki de... Kimseye küsmece, kırılmaca yok, saygı duyarız, ama bizim de içten sesimizi duyanlar olacaktır diye düşünüyoruz.

Çalışmaların değerlendirileceği kuşe kağıda basılı bir albüm, e-albüm CD /DVD, web sayfalarımızda isimlerinizle duyurum... Ve binlerce, onbinlerce ve milyonlarca teşekkür, katılım belgesi, seçici kurul tarafından başarılı bulunan eserler için plaket ve özel başarı belgesi sizler için yeterli olabilir mi bilemiyoruz.


1-Yarışmanın adı:

“İŞTE MUTLULUĞUN FOTOĞRAFI” FOTOĞRAF YARIŞMASI

2- Yarışmanın konusu ve amacı:

Happy Kids 1992 yılında kurulmuş olup;

Çocukların yaşama sevincini artırmak, amaç belirlemeleri amaçlarına ulaşmak için çalışmaları, kendilerini değerli hissetmeleri, ders çalışmaya odaklanmaları,

Anne-babaların çocuklarının yaşam başarısını artırmaları, aile içi barış ve huzuru artırmaları,

Okulların, öğretmen-öğrenci-veli başarı ve mutluluğunu artırmaları,

Kurumların, çalışan ve işveren motivasyonunun artırılması, verimin artırılması, sinerji yaratılması,

Gençlerin, daha kolay iş bulabilmeleri, iş yaşamına hazırlanabilmeleri, fark yaratan bireyler olabilmeleri, yılgınlığa düşmemeleri, kendilerini değerli hissetmeleri amacıyla eğitim, danışmanlık ve organizasyonlar düzenler...

Engelli ve engelli aileleri, kadınlar, yaşlılar, kimsesiz çocuklar ve tutukevlerindeki çocuklar gibi dezavantajlı kesimlere yönelik olarak ücretsiz hizmetler sunar.

Başarı, mutluluk ve özgüven kavramlarını çok önemser. Mutluluk ve başarının salt ekonomik değerlerle açıklanamayacak kadar önemser. Bu yüzden de MUTLULUK üzerine bir fotoğraf yarışması düzenlemiştir.

Yarışma için; tüm amatör ve profesyonel fotoğraf sanatçılarının mutluluk kavramına farklı yaklaşımlarla bakarak, farklı bakış açılarıyla gördükleri kavramları fotoğraflamaları beklenmektir. Yarışma TFSF desteği ve YBED (Yaşam Boyu Eğitim Derneği) katkıları ile yürütülmektedir.


3- Genel Katılım Koşulları:

• Fotoğraflarda dinsel ve cinsel temalar kullanılamaz

• Yarışma, tüm amatör fotoğraf ve profesyonel sanatçılara açıktır.

• Gönderilecek eserler, T.C. kanunlarına ve genel ahlak kurallarına aykırı olmayacaktır. Bu tür eserler, doğrudan ve haber verilmeksizin değerlendirme dışı bırakılacak ve gereği görüldüğünde yasal takip gerçekleştirilecektir.

• Yarışmaya eser gönderenler, eserlerin kendilerine ait olduğunu beyan ve taahhüt etmiş sayılacaklardır.

• Happy Kids, yarışmaya gönderilen eserlerin içeriği ile ilgili hiçbir hukuki sorumluluk kabul etmemektedir.

• Yarışmaya; daha önce ödül almamış ve özgün fotoğraflar katılabilir.

• Kurum veya seçici kurul, herhangi bir başvurunun kurallara aykırı olduğunun tespit edilmesi durumunda eser sahibine bilgi vermeksizin başvuruyu geri çevirme ya da değerlendirme harici tutma yetkisine sahiptir.

• Katılımcılar yarışmaya, siyah/beyaz veya renkli baskı eserleri ile katılabilir

Değerlendirmede fotoğraf tekniği ve anlatım tekniği esas alınacaktır. Yarışmaya her fotoğrafçı en fazla 5 fotoğrafla katılabilir. Baskılar fotoğraf kağıdına yapılacaktır. Paspartu, kenar boşluğu bırakılmayacaktır

4- Boyutlar:

Yarışmaya katılacak fotoğrafların boyutları kısa kenar 18 cm’den küçük, uzun kenar 40 cm’den büyük olmayacaktır. Ayrıca, eserlerin CD içerisinde en az 350 dpi çözünürlükte ve 40 x 60 cm boyutlarında , JPG veya TIFF formatında teslim edilmesi gerekmektedir.

5- Eserlerin İşaretlenmesi:


Baskıların arka yüzünün sağ alt köşesine 6 rakamdan oluşan bir rumuz ve eser adı yazılacaktır.

6- Eserlerin Gönderilmesi:

Katılım formu eksiksiz olarak doldurulup, üzerinde rumuz yazılı cd ile birlikte bir zarfa konacak ve zarf kapatıldıktan sonra üzerine sadece rumuz yazılacaktır.

Zarf ve eserler hasar görmeyecek şekilde paketlenip aşağıdaki adrese posta ile gönderilecek veya elden teslim edilecektir. Postadaki kaybolma, gecikme ve hasardan Happy Kids ve TFSF sorumlu değildir. Happy Kids postaları aldığına ilişkin teyit göndermeyecektir.


7-Yarışma Sekretaryası:

Happy Kids “İŞTE MUTLULUĞUN FOTOĞRAFI” FOTOĞRAF YARIŞMASIAli Ulusoy

Happy Kids, Tel /Fax: (312) 230 63 67 – 230 65 86
Adres : Fevzi Çakmak 1 Sokak 19 / 8 Kızılay, 06440 Ankara

Web: www.happykids.com.tr

info@happykids.com.tr


(Fotoğraflar elden, kargo ya da posta ile yukarıda belirtilen adrese teslim edilecektir.)


8- Seçici Kurul:


Seçici Kurul aşağıdaki isimlerden oluşmaktadır:İbrahim DEMİREL, Fotoğraf Sanatçısı

Sıtkı FIRAT, Fotoğraf Sanatçısı

Adnan ATAÇ, Fotoğraf Sanatçısı

Göker MÜFTÜOĞLU, Fotoğraf Sanatçısı

Prof. Dr. Zafer GENÇAYDIN (Hacettepe Ü. Güzel San. Fak. Ressam)

Prof. Dr. Selçuk CANDANSAYAR (Gazi Üniversitesi, Psikiyatrist)

Prof. Dr. Şahin YENİŞEHİRLİOĞLU (Başkent Üniversitesi, Felsefeci)


Ek Bilgi: Değerlendirme toplantısı en az üç jüri üyesinin katılımı ile 10 Mart 2007 tarihinde saat 13:00'da Happy Kids binasında yapılacaktır.


9- Yarışma Takvimi:

• Son Katılım Tarihi :09 Mart 2007
• Seçici kurul değerlendirmesi :10 Mart 2007

• Sonuç Bildirim Tarihi :17 Mart 2007

• Ödül töreni ve sergi :21 Nisan 2007

• Geri gönderim :3 Mayıs 2007


10- Ödüller :

Sergilenmek üzere seçilen eserler arasından üç esere Başarı Ödülü ve Plaket, üç esere mansiyon ve plaket verilecektir.

Ödül alan, sergileme kazanan fotoğraflar MUTLULUK adlı diğer yarışmalarımıza gelen eserlerin de yer aldığı kuruluşumuzun 15 yıllık çalışmalarını yansıtan ve kuşe kağıda basılacak olan prestij yayında yer alacaklardır. Bu albüm ücretsiz olarak fotoğrafları yer alanlara ulaştırılacaktır. Yarışmaya katılan herkese E-kitap şeklindeki CD ücretsiz gönderilecektir.

Ödül alan fotoğraflar bir yıl boyunca web sitemizde sergilenecektir. Seçici kurul, uygun gördüğü takdirde, özel ödül verme yetkisine sahiptir. Sivil toplum kuruluşları tarafından da özel ödüller verilecektir.

Sergileme (en fazla 40 adet)


11- Kullanım hakkı :


Bağışlanan eserler kuruluş arşivinde kalacak, tanıtım amaçlı olarak bülten dergi afiş, broşür, albüm, takvim ve elektronik ortamda herhangi bir telif ödenmeden kişi adı belirtilerek derneğimizin uygun gördüğü biçimde kullanılacaktır.

12- Geri gönderimler :


Bağışlanan eserler dışındaki tüm Eserler teslim edildikleri biçimde ve ambalajda iade edilecektir. Ayrıca, tüm katılımcılara bir “Katılım Belgesi” gönderilecektir.

Ödül kazanan yarışmacılara, Happy Kids tarafından telefon, faks veya elektronik posta yolu ile bilgilendirme yapılacaktır

11. Yarışmaya katılan tüm katılımcılar bu şartnamedeki bütün şartları kabul etmiş sayılır.


12. Yarışmamız Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu’nca onaylanmıştır : 2007/03

Yarışma süresince TFSF den bir temsilci bulunacaktır

DİKKAT: Şartname ve katılımcıların mutlaka doldurması gereken form için tıklayınız

Bu duyuruyu çevrenizdekilere de iletirseniz mutlu olacağız.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
taziko
göşkuşağı (onursal üye)
göşkuşağı (onursal üye)
avatar

Mesaj Sayısı : 455
Kayıt tarihi : 22/12/06

MesajKonu: Geri: "İŞTE MUTLULUĞUN FOTOĞRAFI" FOTOĞRAF YARIŞMASI   C.tesi Mart 31, 2007 4:50 am

Yarışma sonuçlanmış. Fakat fotoğrafları siteye o kadar küçük koymuşlar ki...
görmek isterseniz Very Happy

http://www.happykids.com.tr/
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
 
"İŞTE MUTLULUĞUN FOTOĞRAFI" FOTOĞRAF YARIŞMASI
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» tuz gölü fotoğrafları
» Cosplay fotoğrafları
» 3 aralık balat gezisi fotografları (en azından benimkiler)
» ruh hali ve daha fazla smile
» Tiyatro çeşitleri

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
 :: Sanat :: Duyurular!-
Buraya geçin: