Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  GaleriGaleri  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

GÜNÜMÜZ MEDYASINI ELEŞTİRELİM

3 posters
YazarMesaj
parantezicihayatlar
Moderator
Moderator
parantezicihayatlar

Erkek

GÜNÜMÜZ MEDYASINI ELEŞTİRELİM Empty
MesajKonu: GÜNÜMÜZ MEDYASINI ELEŞTİRELİM   GÜNÜMÜZ MEDYASINI ELEŞTİRELİM Icon_minitimeCuma Ocak 12, 2007 11:09 pm

Geçen günlerin birinde Ankara Kızlay da otobüs beklerken ''güzel sanatlar'' öğrencisi birkaç yaşıtımın muhabbetine tanık oldum...Birkaç erkek arkadaş...Pek bir şen şakraklardı...AJDAR ANIK taklidi yapıp gülüyorlardı da asıl tuhafıma giden bunu nasıl yapabiliyorlardı buna şaşırdım...Bir düşünün...Derinlemesine düşünelim...Güzel sanatlar öğrencisisin sen...Yarın birgün o fakülte bitecek...Kendi eserlerini insanlara tanıtman gerekecek...Kendi sanatını anlatman gerekecek...Bunu nasıl yapacaksın? Şaklaban medya tutmuş senin hakkın olan ekranlara, senin sahnene maymunun birini çıkartıyor gece gündüz...Yani kısacası senin hakkın gasp ediliyor...Yarın birgün bunlara lanet edeceksin...Küfür edeceksin ama şimdi gülüyorsun...Açıkçası ben güzel sanatlarla ilgili olmamama rağmen bunu düşünürken bu yaşıtlarımı bu durumda görmekten üzüntü duydum...Onların adına da birşeylere üzüldüğümü düşündüm...Ben o ekranlarda onları görmek isterken, onların bu vurdumduymaz hallerine pek bir içerledim...

Sizlerin bu konuda ki düşünceleri nedir? İçinizde güzel sanatlar öğrencileri ve mezunları var...Ben yazarım beni geçelim...Ben kendi dergimi basar yine yazarım...Her şartta yazar ve sergilerim hünerimi...Siz...Sizler!!

HAKKINIZIN GASP EDİLDİĞİNİ DÜŞÜNMÜYOR MUSUNUZ?
http://www.parantezicihayatlar.com
astralcat
Moderator
Moderator
astralcat

Kadın

MesajKonu: Geri: GÜNÜMÜZ MEDYASINI ELEŞTİRELİM   GÜNÜMÜZ MEDYASINI ELEŞTİRELİM Icon_minitimeCuma Ocak 12, 2007 11:29 pm

Hakkımızın gasp edildiği tartışmasızz!!!! Ekranlarda böyle soytarıların boy göstermesi bir tarafa, bir de "sanatçı" olarak lanse edilliyorlar pale mankenler şarkı söyleyip filmlerde oynasın, ne olduğu bilinmez adamlar ekranlarda boy göstersin, sanatçılarda köşelerinde unutulup gitsin.....

Suçlu hakkını korumayan sanatçı mı, sanatı hakettiği gibi desteklemeyen devlet mi, soytarıları ekrana çıkarıp para götürmek uğruna topluma yararlı yayınlar yapmayı gözardı eden medya mı yoksa medyanın sunduğu herşeyi sorgusuz sualsiz benimseyen halk mı?????? Sanırım hepimizin bu iğrenç döngüde bir şekilde payı var.

O karşılaştığın güzel sanatlar öğrencilerinin "güzel sanatlar"ı algılayışı güzel = medyatik güzel, sanat= pop kültür olsa gerek confused
http://my.opera.com/astralcat/blog/
parantezicihayatlar
Moderator
Moderator
parantezicihayatlar

Erkek

MesajKonu: Geri: GÜNÜMÜZ MEDYASINI ELEŞTİRELİM   GÜNÜMÜZ MEDYASINI ELEŞTİRELİM Icon_minitimeCuma Ocak 12, 2007 11:39 pm

arkadaşlar bu konu hakkında ki görüşlerinizi yazın Wink ben bu yazımı alıp kendi sitemede ekleyeceğim...sizlerin görüşlerini de yorum olarak sizin adınıza siteme geçeceğim...hadi bakalım kolay gele Wink
http://www.parantezicihayatlar.com
solamia
gri
gri
solamia

MesajKonu: Geri: GÜNÜMÜZ MEDYASINI ELEŞTİRELİM   GÜNÜMÜZ MEDYASINI ELEŞTİRELİM Icon_minitimePerş. Şub. 21, 2008 12:10 am

Kitle iletişim araçlarının, popüler kültürün halka empoze edilmesini sağlayan bir kimlikten öteye geçememesi vahim bile diyemeyeceğim bir durum. Malesef bu kurgulanmış birşey önümüze verileni yiyoruz sorgu sualsiz . Medyanın bu sonuçta büyük payı var. Sırf ticari amaç güdülmüş olan bir şeyden başka bir sonuçta çıkarılamazdı . Sorun POPÜLER KÜLTÜR sorunu,sorun kültürsüzleşmemiz . Medya tv ve diğer tüm kitle iletişim araçlarının bu şekilde kullanımı,halka sunuluşu insanımızın uyutulması, eğlence anlayışlarından, dinlediği müziğe, izlediği programlara kadar herşeyin başkaları tarafından ayarlanması ve tek tip olması popüler kültürün gelişmesi adına düzenlenen oyunlardan yalnızca birkaçı...

Malesef hala ajdar gerçeği hakkında gülebiliyoruz medyada utanmadan hala önümüze sürüyor bu gerçeği. Bu bugun ajdar olarak çıktı karşımıza yarın başka birşey olarak çıkıcak. Aynı şekilde sabahları binbir tane aynı formatlı programların kullanılması halkın duygularını sömürerek üzarinden para kazanılması ve şiştikçe şişen bir medya. Ne yazıkki halkımız hala acınası halde olan kişileri televizyondakiler zannediyor aslında kendimiziz. Bu böyle devam ettiği sürecede medya aptal yerine koymaya devam edicek insanları çünkü onlara göre halkımız ''ne olursa alır ses çıkarmaz kendi payına düşeni bilir...'' !!

GÜNÜMÜZ MEDYASINI ELEŞTİRELİM
1 sayfadaki 1 sayfası