Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  GaleriGaleri  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Tattoo

+5
vasko
yeşil
SpYd0gS
parantezicihayatlar
LiMaN
9 posters
YazarMesaj
LiMaN
Administrator
Administrator
LiMaN

Tattoo Empty
MesajKonu: Tattoo   Tattoo Icon_minitimePerş. Mayıs 17, 2007 5:13 am

Buraya sınırsız örnekler atıyoruz.. kendi vucudunuzda da varsa gönderin resimleri. Trend mi? Felsefe mi? Tartışalım.

Tattoo Tattoo1

Tattoo Tattoo_25

Tattoo Devil_tattoo_

Tattoo 2005-08-21-152806-marcys-henna-tattoo

Tattoo 14tattoo6mx

Tattoo Tentorments_tattoo

Tattoo Adam%20at%20New%20Wave%20Tattoo.%20Muswell%20Hill.%20London

Tattoo Tattoo

Tattoo Back-tattoo

Tattoo Glow-in-the-dark-tattoo

Tattoo Chambers.tattoo5763
https://liman.yetkin-forum.com
parantezicihayatlar
Moderator
Moderator
parantezicihayatlar

Erkek

Tattoo Empty
MesajKonu: Geri: Tattoo   Tattoo Icon_minitimePerş. Mayıs 17, 2007 5:39 am

Tattoo Dscn9135ir2

benim kolumda ergenlik dönemlerimden kalma, sanırım lise 1 civarıydı... Dünyaca ünlü metal gurubu Metallica'nın simgesi olan logo vardır... Yaşım ilerledikçe çokça pişman oldum... Sildirebilme imkanım hala var fakat sildirmiyorum... Çünkü gerçekten altında yatan sebebi düşününce vaz geçtim...

Bence her dövmenin altında bir mesaj vardır... Yada kesinlikle düşünülmesi gereken bir olay... Aman! Şunlara bak! Deliler! neden dövme yaptırırlarki demekten öte düşünülmeli...

Örneğin benim kolumdaki oldukça basit ve anlamsız görünen dövmenin bile düşündürdüğü bazı şeyler var... Ben de düşündükçe anladım...

Amerikan metal gurupları dünyanın her yanındaki ergen gençlerin hayatına mutlaka, ama mutlaka bir dönemde girebilmeyi başarır... Hatta öyleki dünya üzerindeki bütün ergen gençler hayatının belli bir bölümünü bu gurupları dinleyerek, araştırarak, severek, onların peşinden sürüklenerek geçirir... Bunun altında yatan yatan sır nedir?
http://www.parantezicihayatlar.com
SpYd0gS
Moderator
Moderator
SpYd0gS

Tattoo Empty
MesajKonu: Geri: Tattoo   Tattoo Icon_minitimePaz Mayıs 20, 2007 6:22 am

Tattoo Genko_tattoo

Kimbilir ne kadar sürede yapılmıştır.
SpYd0gS
Moderator
Moderator
SpYd0gS

Tattoo Empty
MesajKonu: Geri: Tattoo   Tattoo Icon_minitimePaz Mayıs 20, 2007 6:25 am

Dövme, insan derisi üzerine yapılan işaret ve desenlere denir. Dövme yapımında değişik yöntemler kullanılır. Bir tür dövmede sivri uçlu kemik, boynuz ya da çelik iğne deriye hafifçe batırılır ve açılan dilekler boyayla doldurulur. Açılan deliklerden boyaya batırılmış iplik geçirilerek de dövme yapılabilir.
Tattoo 4ca6.th

Hintliler, Japonlar, Amerika Yerlileri ve Afrika'daki bazı kabileler dövmeyi bir süs olarak yaparlar. Bazı topluluklarda dövmenin hastalıklara ve kötülüklere karşı koruyucu olduğu inancı da yaygındır. Bazı toplumlarda dövmenin yapılış amaçlarından biri de kişinin ait olduğu grubu belirtmek ya da yaşadığı topluluk içindeki konumunu göstermektir.
Tattoo Asiandragontattoo28uncohv6.th

Dövme yapma geleneği hayli eskidir. İÖ 2000'lerde Eski Mısır toplumunda dövmenin yapıldığı mumyalardan anlaşılmıştır. Mısırlıların dışında Britonların, Galyalıların ve Trakların da dövmeleri vardı. Eski Yunanlılar ve Romalılar, "barbarlara özgü bir uğraş" saydıkları dövmeyi suçlulara ile kölelere yaparlardı. Hıristiyanlık inancında dövme yasaklanmıştı. Buna karşın ilk Hıristiyanlar, bedenlerine Hz. İsa'nın adını ya da haç desenleri taşıyan dövmeler yaptırmışlardır.

Aradan yüzyıllar geçince Avrupalılar dövmeyi unuttular. 18. yüzyıl sonlarında denizaşırı gezilerde Amerika Yerlilerinde ve Polinezyalılarda dövmeyle yeniden karşılaştılar. Avrupa dilleri, dövme karşılığı olan tattoo sözcüğünü Tahiti dilindeki tautau’dan almıştır. Dövme 20. yüzyılın başlarından sonra, özellikle denizciler arasında yaygınlık kazandı. Romantik duyguları, yurtseverliği ya da dindarlığı belirtmek amacıyla dövme yaygın olarak kullanıldı ve günümüzde de kullanılmaktadır. Ama hijyene önem verilmediği ve AIDS gibi bazı hastalıkları bulaştırdığı gerekçesiyle dövme yapmaya yasal sınırlamalar getirilmiştir.

Tattoo Vikingerlinda31copyjw5.th
LiMaN
Administrator
Administrator
LiMaN

Tattoo Empty
MesajKonu: Geri: Tattoo   Tattoo Icon_minitimePerş. Mayıs 24, 2007 2:41 am

Tattoo Tattoo-designs-1

Tattoo CatTattoo
LiMaN
Administrator
Administrator
LiMaN

Tattoo Empty
MesajKonu: Geri: Tattoo   Tattoo Icon_minitimePerş. Mayıs 24, 2007 2:53 am

tatto çok farklı istekler doğrultusunda vucutta yerini alıyor, Benim olan vücudu istediğim gibi kullanırım görüşü de hızla yayılmakta, 15-20 yaş arası yaptırılan tattooların altyapısı sağlam bir felsefe içierdiğini savunamayız çünkü o yaşlardakilerin %90 a yakını trendlerin peşine takılırlar (adı üstünde deli kanlı )ve tek doğrunun da kendi doğruları olduğuna inandıkları yaştalar. bu yaşlarda verilen kararların devam eden oluşumlarında sonradan getirilerini düşünemezler, tattoo için değil verdiği tüm kararlar için geçerlidir bu. Kendisi birşeyleri başarmaya başladığında peşine düştüğü idollerin kendinden daha zayıf olduğunu fark ettiğinde iş işten geçer. Önce savunduğu fikirlerine bu kez de savunma mekanizmasının ürettiği kendinin dahi onaylamadığı savunusunu katar ve bununla da zaman kaybeder durur. Her yaş kendi güzelliğini yaşar. Vucuda yapılacak bir tattooyu sonuna kadar götürebilmek bir felsefedir.
yeşil
Moderator
Moderator
yeşil

Kadın

Tattoo Empty
MesajKonu: Geri: Tattoo   Tattoo Icon_minitimePerş. Mayıs 24, 2007 9:46 am

tattoo ile ilgili burdaki tüm yazıları okudum kendimce bir araştırma da yaptım.sürekli bir dövme yaptırma merakı içinde olup,henüz yaptırmamış biri olarak,bu konuyu bugüne kadar hiç araştırmamış ve nedenlerine inmediğimi farkettim.
bence hem trend hem felsefe,herkese göre değişen bir olgu.benim içinse dövme;insanın kendini yansıtmasıdır.vücudumun herhangi biryerindeki dövme benim parçam olmalıdır,insanlar baktığında benden birşeyler bulmalı.
bugüne kadar yaptırmama nedenim sıkılcak olmak yada henüz kendimi yansıtcak bir şeyi farkedememek.
ve dövmeyle ilgili bir hayalim daha;çok ilerde,birgün çocuk doğurduğumda mutlaka onun adını vücuduma yazdırmak.
emin olmadan yaptırmak bana çok yanlış geliyo.örneğin alyans takmak yerine sol yüzük parmağına dövme yaptıranları duymuştum.ilk duyduğumda bana çok özel ve anlamlı gelmişti.gerçektende öyle.ama biraz derinlere inildiğinde,böye birşey yapan insanlar kendini çok fazla şartlandırmış olmuyormu(farkında olmadan).bununla birlikte gelecek mutsuzluklar çok fazla bana göre.
vasko
Moderator
Moderator
vasko

Erkek

Tattoo Empty
MesajKonu: Geri: Tattoo   Tattoo Icon_minitimePerş. Mayıs 24, 2007 10:02 am

Tattoo CatTattoo

yazık be Mad
Ama etkileyici What a Face
ayhanutas
sarı
sarı

Erkek

Tattoo Empty
MesajKonu: Geri: Tattoo   Tattoo Icon_minitimePerş. Ağus. 09, 2007 4:40 am

selamlar...

hazır dövem konus açılmışken üstede arkadşların belirtigi gibi dövme sanatı insanlık tarihi kadr eski olamkla beraber dünya genelindeki yayılım süreci 15. yızyılla birlikte yakın batı toplumalrının deniz aşırı ülkelere seyahatleri esnasında edindikerli ön bilgilerle farklı bir kulalnımla bugünkü modern halini almıştır...

dövmenin ilk başlangıcı bulunan en eski insan fosili olan iceman ile 5300 yıllık yakın tarihi ile belgelenmiştir..Dövme ilk olarak sanılanın aslında süslenmek amaçlı degilde tamamen klanların belirlenmesi amaçlı yapılmış olup daha sonraki gelişmelerle birlikte bir vücut süsleme sanatı olarak hayattaki yerini almıştır.Bugünki modern toplumalrda son halini alırken teknolojinide katkısı olmuştur ..Ama çagımızda artık nerdeyse her 100 kişden 5 de dövme bulunmaktadır.
Ve kişiler daha çok sevdikleri simgeleri yada hayat görüşlerini yansıtmak amaçlı kullanmaktadırlar.
Bu da ister istemez erken yaşlarda yapılan yada tamamen oturmamış bir kişilikle hayata geçirildigi zaman istenmeyen sonuçlara yol açmaktadır ki yukardada arkadaşımız belirttigi gibi küçük yaşalrda yapılamsı bence tamamen yanlıştır ...Bu yüzdendirki hala nazırda dünya genelinde belli bir yaş sınırlaması uygulanmaktadır ama tabi herkes buna uymaya bilri ve sonuçlarına katlanmak durumun kalıyorlar..

Ben bu sanatı 24 yıldır yaşadıgım ülkede uygulamktayım ve bu sanat bana atalarımdan kalmadır ....

eger bir gün vücudunuzla oynayacaksanız çok iyi düşünüp iyi kararlarla yaptırınız acele etmeden..

by AYHAN primiitivebodyart.old INDIAN TATTOO Wink
vasko
Moderator
Moderator
vasko

Erkek

Tattoo Empty
MesajKonu: Geri: Tattoo   Tattoo Icon_minitimePtsi Ağus. 20, 2007 7:53 pm

wertsay
mor
mor
wertsay

Tattoo Empty
MesajKonu: Geri: Tattoo   Tattoo Icon_minitimeSalı Ağus. 21, 2007 7:41 am

pes doğrusu, pes yani...dedirtti ama bu başlıkta ufkumu açtın bu konuda. tşkler.
LiMaN
Administrator
Administrator
LiMaN

Tattoo Empty
MesajKonu: Geri: Tattoo   Tattoo Icon_minitimeSalı Ağus. 21, 2007 9:32 am

Very Happy diğerleri masum kaldı yanlarında
ied_1
gri
gri

Tattoo Empty
MesajKonu: Geri: Tattoo   Tattoo Icon_minitimePaz Eyl. 30, 2007 12:02 pm

ben sevmedim bu dövme işini..
LiMaN
Administrator
Administrator
LiMaN

Tattoo Empty
MesajKonu: Geri: Tattoo   Tattoo Icon_minitimePerş. Ocak 24, 2008 5:05 am

Cemal Arabacı.. Ankarada tatto yaptıran herkesin tanıdığı usta. Artık ünü ankara sınırlarını aştı.

Tattoo N575843216_312343_3197

Tattoo N575843216_312342_975

Tattoo N575843216_312341_66

Tattoo N575843216_312340_9024

Tattoo N531292242_273140_1104

Tattoo N531292242_267484_3578

Tattoo N531292242_256516_6134
Tattoo N531292242_255163_4609

Tattoo N531292242_249774_1021

Tattoo N531292242_248802_1065

Tattoo N531292242_228332_7773

En son tarafından Perş. Ocak 24, 2008 5:09 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
LiMaN
Administrator
Administrator
LiMaN

Tattoo Empty
MesajKonu: Geri: Tattoo   Tattoo Icon_minitimePerş. Ocak 24, 2008 5:08 am

Tattoo N213600615_30707560_7978

Tattoo N502896319_60063_5876

Tattoo N502896319_21667_8667

Tattoo N502896319_21211_2414

Tattoo N502896319_21214_4792
adamabel
gri
gri
adamabel

Tattoo Empty
MesajKonu: Geri: Tattoo   Tattoo Icon_minitimePerş. Şub. 28, 2008 2:25 pm

ied_1 demiş ki:
ben sevmedim bu dövme işini..
ya buna döğme denir mi derisini yüzüp boyuyorlarmı yani şimdi nedir bu yaa çok çirkin çok kötü bir iz bence:no:

Tattoo
1 sayfadaki 1 sayfası